موردی برای نمایش وجود ندارد.
ترتیب نمایش:

چرخ گوشت

نیاز بشر به خوردن گوشت برای رفع گرسنگی و تأمین پروتئین‌ و ویتامین های لازم بدن ، انسان را به اختراع وسایلی واداشت تا بتواند گوشت شکار خود را قطعه‌ قطعه و برای خوردن مناسب‌ کند . اما با گذشت زمان و تغییر نحوهٔ غذا خوردن و احتیاج بشر به تنوع غذایی ، انسان به فکر اختراع وسیله‌ای افتاد تا بتواند به کمک آن قطعات گوشت را ریزتر یا ترکیب با مواد دیگر و یا چربی کند تا بتوان اغذیه های مختلفی با آن پخت و تهیه کرد .
چرخ گوشت وسیله ایست برای تبدیل کردن تکه های بزرگ گوشت به قطعات ریزتر ؛ چرخ گوشت‌ها به دو نوع دستی و برقی موجود بوده و سایزهای متفاوتی دارند که بسته به این سایزها میزان گوشت وارد شده به دستگاه و ضخامت آن کم و زیاد می‌شود. چرخ گوشت های برقی از انواع مختلف خانگی و صنعتی برخوردار هستند که برندهای گوناگونی مانند پاناسونیک ، فوما ، سامسونگ ، ال جی ، بوش و... در ساخت و تولید این انواع مختلف دست دارند .
از اصلی ترین مشخصات که هنگام خرید چرخ گوشت باید به آن توجه کرد می‌توان به قدرت چرخ‌کنندگی آن ، توان موتور ، سرعت چرخ‌کنندگی ، نوع ولتاژ تغذیه و وزن دستگاه اشاره کرد. موتور چرخ گوشت‌ها ی خانگی از نوع اونیورسال است ؛  برخی از آن‌ها دراری معکوس‌کنندهٔ دور موتور هستند که به صورت لحظه‌ای موتور را در جهت عکس به حرکت درمی‌آورد و بلعکس شروع به کار میکند این ویژگی برای رفع گریپاژ و یا همان گیر کردن موتور به کار می‌رود .

دسته‌بندی