ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

غذاساز | ماشین آشپزخانه

خرید غذاساز با در نظر گرفتن نکات و اصول یاد شده در این گزارش به سهولت انجام می گیرد. هر یک از برندهای نام برده شده در این گزارش ارائه دهنده بهترین انواع غذاساز در سراسر جهان هستند و خرید محصولات آن ها به نفع مشتریان خواهد بود. برای این که در خرید این محصولات دچار ضرر و زیان نشوید، نکات یاد شده در این مطلب را به کار برده و با در نظر گرفتن آن ها بهترین نوع این لوازم آشپزخانه ای را خریداری کنید.

راهنمای خرید غذاساز آشپزخانه

خرید غذاساز برای خانم های خانه دار و همه آشپزهای خلاقی که در فرایند آشپزی از ابزار کار حرفه ای استفاده می کنند، ضرورت دارد. این دستگاه ها قابلیت های بسیاری داشته و امکانات متعددی در اختیار آشپزها قرار می دهند. در این گزارش در خصوص خرید یک غذاساز کاربردی اطلاعات مفیدی به دست می آورید و خرید این تجهیزات را ساده تر انجام خواهید داد. 

راهنمای انتخاب بهترین غذاساز

امکانات غذاساز آشپزخانه 

خرید غذاساز حرفه ای آشپزخانه با در نظر گرفتن امکانات متعدد این اقلام انجام می شود. برخی از این مجموعه امکانات را در زیر مشاهده می کنید:

 • قابلیت آسیاب کردن مواد غذایی
 • قابلیت خرد کردن میوه، سبزیجات، گوشت و...
 • ورقه کردن مواد
 • پوره ای کردن مواد غذایی
 • له کردن و مخلوط کردن و تهیه خمیرهای مخصوص آشپزی

هر یک از این دستگاه ها به صورت چند کاره تولید می شوند. با خرید غذاساز حرفه ای آشپزخانه در زمان خود صرفه جویی خواهید کرد. این دستگاه مراحل اولیه تهیه و طبخ غذا را برای شما انجام می دهد و با استفاده از آن مواد اولیه هر غذایی را در کوتاه ترین زمان ممکن در دسترس خواهید داشت. 


توجه به گنجایش دستگاه غذا ساز 

در خرید غذاساز در نظر گرفتن گنجایش و ظرفیت هر یک از این دستگاه ها نیز بسیار اهمیت دارد. هر یک از انواع این دستگاه ها در سه سایز تولید می شوند که خانواده ها بر اساس تعداد نفرات و اعضای خانواده یکی از آن ها را انتخاب می کنند. 

در خرید غذاساز باید به ابعاد و حجم مخزن های دستگاه نیز دقت داشته باشید. این موارد در دفترچه های راهنمای مخصوص این تجهیزات درج شده اند. این دستگاه ها در سایزهای بزرگ و حجیم برای خانواده های 10 نفره نیز مناسب خواهند بود. 

مدل های کوچک این دستگاه برای خانواده های 3 تا 5 نفره مناسب خواهند بود و انواع متوسط آن ها برای تهیه غذای روزانه 7 نفر مناسب هستند. ابعاد این دستگاه ها هیچ ربطی به نوع کارایی آن ها نخواهد داشت. 

غذاساز فیلیپس

توجه به توان و نیروی دستگاه در خرید غذاساز 

برای خرید غذاساز مورد نیاز خود باید به مشخصه های فنی این دستگاه ها نیز دقت داشته باشید. در این میان قدرت و نیروی دستگاه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر یک از این دستگاه ها از قابلیت ها و امتیازات به خصوصی برخوردار هستند. توان و نیروی آن ها نیز در برندهای مختلف بین 400 تا 1200 وات تغییر می کند. 

در حین خرید غذاساز برای منزل خود باید به این مولفه های مهم دقت داشته باشید؛ چرا که هر چه نیروی این دستگاه ها بیشتر باشد، قدرت عمل بیشتری برای تهیه مواد غذایی مورد نیاز ما خواهند داشت. بهترین و مناسب ترین قدرت این دستگاه ها در حدود 750 وات است که برای کاربردهای خانگی مناسب می باشد. 

در حین خرید غذاساز باید به کلید پالس تعبیه شده بر روی دستگاه نیز دقت داشته باشید. در این بخش می توانید، سرعت عملکرد غذاساز را تعیین کنید.  


توجه به تیغه های غذاساز 

خرید غذاساز با در نظر گرفتن جنس تیغه های این محصولات انجام می شود. در هر یک از انواع غذاساز از متریال مختلفی برای ساخت این تیغه ها استفاده می شود. بر اساس جنس و نوع این تیغه ها کاربرد غذاساز ها با هم متفاوت خواهد شد. 

هر یک از تیغه های به کار رفته در این دستگاه ها برای خرد کردن و له کردن مواد غذایی به خصوصی ساخته می شوند. در نظر گرفتن جنس استاندارد این تیغه ها در حین خرید غذاساز نیز یک اصل اساسی است که باید مد نظر داشته باشید.

ضد زنگ بودن جنس این تیغه ها نیز برای کسانی که در مناطق مرطوب زندگی می کنند، یک اصل اساسی در حین خرید دستگاه های غذاساز محسوب می شود. تمامی تیغه های به کار رفته در این دستگاه ها قابلیت تعویض دارند. در حین خرید باید مطمئن شوید که این تیغه ها در زمان خرد کردن مواد غذایی در جای خود جا به جا نشده و نشکنند. 

نمایشگرهای لمسی دستگاه غذاساز

در حین خرید غذاساز بخش نمایشگر این دستگاه ها نیز مورد توجه قرار می گیرد. در انواع ماشین آشپزخانه و لوازم خانگی جدید، از نمایشگرهای لمسی پیشرفته ای استفاده می شود که کارکرد این تجهیزات را ساده تر می کنند. برخی از این دستگاه ها به جای نمایشگرهای لمسی با استفاده از دکمه ساخته می شوند. 

با استفاده از صفحات لمسی به کار رفته در دستگاه های غذاساز، تمیز کردن این تجهیزات ساده تر خواهد بود. به همین خاطر اغلب لوازم برقی امروزی را با استفاده از این تجهیزات مدرن و امروزی طراحی می کنند. قیمت غذاسازهای حرفه ای با نمایشگرهای لمسی کمی بیشتر تعیین می شود. هر یک از این غذاسازها با طراحی بدنه زیبایی ساخته می شوند و نمای آشپزخانه را نیز مدرن تر جلوه می دهند. 


توجه به گارانتی های انواع غذاساز

با در نظر گرفتن کاربرد غذاساز و قابلیت های متعددی که در این دستگاه ها وجود دارد، خرید آن ها ساده تر خواهد شد. اما در این خصوص باید به گارانتی ها و برگه های ضمانت نامه این اقلام نیز دقت داشته باشید. وجود این ضمانت نامه ها سبب افزایش اطمینان مشتریان در حین انتخاب و خرید انواع غذاساز حرفه ای خواهد شد. 

برخی از برندهای سازنده این دستگاه ها برای تک تک قطعات غذاساز نیز گارانتی های معتبری ارائه می دهند. وجود این گارانتی ها برای خرید لوازم خانگی گران قیمت، از اهمیت بیشتری برخوردار است. پس هر چه بودجه بیشتری برای خرید غذاساز اختصاص می دهید، باید به اطمینان خرید این محصولات نیز دقت بیشتری داشته باشید. 

انواع غذاساز و قیمت های آن ها

توجه به قیمت غذاساز 

برای خرید هر یک از این دستگاه ها باید به بودجه خود نیز دقت داشته باشید. هر یک از برندهای این غذاسازها با قیمت به خصوصی به مشتریان ارائه می شوند. قیمت مدل های بزرگتر این دستگاه ها اغلب بیشتر از ظرفیت های کوچک این محصولات تعیین می شود. 

قیمت خرید غذاساز های حرفه ای در برندهای مختلف با ظرفیت یکسان، چندان تفاوتی با هم ندارد. از این رو به دنبال بهترین برندهای سازنده این محصولات باشید. جنس قطعات این محصولات نیز تعیین کننده هزینه خرید و فروش آن ها در بازارهای لوازم خانگی است. قیمت این اقلام بر اساس طراحی بدنه این محصولات تعیین خواهد شد. 


توجه به قطعات دستگاه غذاساز 

خرید غذاساز با در نظر گرفتن کیفیت و استانداردهای قطعات سازنده این محصولات انجام می گیرد. برای خرید یک دستگاه خوب و کاربردی، با طول عمر بالا باید حتما به کیفیت اجزای به کار رفته در آن توجه داشته باشید. در زیر لیست کامل قطعات به کار رفته در این تجهیزات را مشاهده می کنید:

 • تیغه ها
 • درپوش مخصوص غذا ساز
 • موتور ماشین آشپزخانه
 •  سیم مخصوص 
 • ظرف و مخزن دستگاه
 • لوله های بخش ورودی

به همراه برخی از دستگاه ها لوازم جانبی نیز ارائه می شوند. قطعات غذاساز باید با در نظر گرفتن کاربری این دستگاه ها در ساختار آن ها تعبیه شوند. در صورتی که دستگاه غذا ساز انتخابی کاربردهای چند منظوره داشته باشد، قطعات همراه آن نیز بیشتر خواهد بود. 


مزایای خرید غذاساز 

خرید غذاساز از برندهای مختلف لوازم خانگی انجام می شود. با استفاده از این دستگاه ها ترکیبات جا افتاده تری در غذاهای خود خواهید داشت. انواع آن ها سبب خوشمزه تر شدن غذاها می شوند و روند آماده سازی خوراک های مختلف را ساده تر می کنند. با این دستگاه ها همه می توانند آشپزی کنند. 

با استفاده از آن ها برای تهیه هیچ ماده غذایی محدودیت نخواهید داشت. هر چه ترکیبات و مواد اولیه غذاها بیشتر با هم ترکیب شوند، مزه غذاها نیز بهتر خواهد شد. بسیاری از آشپزهای بزرگ جهانی از دستگاه های غذاساز حرفه ای برای خرد کردن مواد مورد نیاز طبخ غذا استفاده می کنند و با این روش در کمترین زمان ممکن پاسخگوی مشتریان خود خواهند بود. 

خرید غذاساز چه مزایایی دارد؟

کاربرد انواع غذاساز 

هر یک از این دستگاه ها کاربردهای ویژه ای در اختیار کاربران قرار می دهند. برخی از خوراک هایی که با استفاده از این تجهیزات به سهولت آماده سازی می شوند، به شرح زیر می باشند:

 • آماده سازی انواع ترشک و لواشک با استفاده از قابلیت له کردن میوه های ماشین های آشپزخانه
 • تهیه و آماده سازی انواع بستنی 
 • تهیه و آماده سازی خمیر نان ها، حلواها و شیرینی های خانگی
 • خرد کردن میوه ها و سبزیجات مختلف با استفاده از دستگاه غذاساز
 • آماده سازی غذای کودک با استفاده از غذا ساز
 • آماده سازی انواع فرنی و سوپ با استفاده از این دستگاه ها به سهولت انجام می گیرد. 
 • تهیه انواع سس های خانگی
 • آماده سازی انواع سالاد
 • تهیه کره های خانگی
 • تهیه گوشت چرخ کرده مرغوب 


برندهای ارائه دهنده غذاساز

برای خرید غذاساز در نظر گرفتن برندهای ارائه دهنده این محصولات نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. انواع غذاساز فیلپس، غذاساز کنوود، غذاساز بوش و... در بازارهای فروش لوازم خانگی در میان معتبرترین محصولات دسته بندی می شوند و از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. برای خرید هر یک از آن ها ابتدا باید با مشخصه های مهم این دستگاه ها آشنایی داشته باشید. 

برای خرید هر یک از این برندهای ماشین آشپزخانه باید به بودجه مورد نظر خود نیز دقت داشته باشید. هر چه هزینه بیشتری برای خرید این دستگاه ها اختصاص دهید، بدون شک برندهای بهتر این محصولات را خریداری خواهید کرد. در ادامه فهرست مشخصات هر یک از برترین برندهای ارائه دهنده غذاساز را ارائه می کنیم. 


آشنایی با غذاساز بوش

این دستگاه های غذاساز حرفه ای از یک برند پرسابقه آلمانی ارائه شده و تا سال ها به عنوان بهترین ماشین های آشپزخانه ای معرفی می شدند. برند بوش در عرصه لوازم خانگی بی رقیب است؛ کیفیت کالاها و طول عمر و دوام هر یک از آن ها مورد توجه مشتریان این محصولات قرار دارد. 

در ساختار هر یک از غذاسازهای این برند، تیغه های استیل ضد زنگ به کار رفته اند که در کمترین زمان ممکن همه مواد غذایی مورد نیاز شما را آماده می کنند. قابلیت مخلوط کن و یخ خرد کن این دستگاه نیز از مهمترین مشخصه های آن است که با وجود تیغه های استاندارد و با کیفیت این دستگاه ایجاد می شود. رنده های ریز و درشت و چیپس سازهای همراه این غذاساز حرفه ای نیز از مهمترین امتیازات استفاده از آن به شمار می رود. 


آشنایی با غذاساز فیلپس 

یکی از برندهای نام آشنا در عرصه ساخت و تولید غذاساز، برند فیلیپس است که ویژگی ها و امتیازات مهمی را برای محصولات خود در نظر گرفته است. محصولات این برند نیز در مدل های متنوعی ارائه می شوند. قدرت موتوری این مدل غذاساز در قیاس با برندهای رقیب بسیار مناسب بوده و بر عملکرد این محصول تاثیر مثبتی بر جای می گذارد. 

جنس تیغه های نشکن و ضد زنگ این اقلام نیز استفاده از آن ها را در هر منطقه جغرافیایی میسر کرده است. غذاسازهای فیلیپس با بدنه ای مقاوم و باکیفیت تولید می شوند و طراحی زیبایی برای ساخت آن ها در نظر گرفته شده است. 

انواع برندهای غذاساز

آشنایی با غذاساز کنوود 

غذاسازهای کنوود در مدل ها و ظرفیت های مختلفی در بازارهای فروش ارائه می شوند. برند کنوود از تجربه ای دیرینه در ساخت و آماده سازی انواع دستگاه ها و لوازم خانگی و آشپزخانه ای برخوردار است. غذاسازهای ارائه شده در این برند جهانی با قدرت 1000 وات تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. 

جنس تیغه های این دستگاه ها از استیل ضد زنگ ساخته شده و کیفیت عملکرد آن ها با در نظر گرفتن گارانتی های همراه این محصولات تضمین می شود. هر یک از آن ها میزان فروش قابل توجهی در بازارهای مربوطه دارند. مخزن بهترین مدل های غذاساز کنوود با ظرفیت 5/1 لیتری تولید و ارائه می شود. دسته‌بندی