مایکروویو در میان لوازم خانگی محبوبیت و اهمیت زیادی دارد. در این مطلب قصد داریم نکات گوناگونی را در مورد بهترین مایکروویو خدمت شما بیان کنیم.

آیا پیدا کردن برترین مایکروویو مهم است؟

پیدا کردن بهترین مایکروویو به هیچ وجه موضوع کوچکی نیست. این محصول تبدیل به یکی از لوازم خانگی پرکاربرد شده است و طبیعتاً خرید با کیفیت ترین مدل این محصول می‌تواند آن را برای اعضای خانواده مفیدتر کند. شاید در ابتدا خرید مایکروویو کار آسانی به نظر برسد اما تجربه نشان داده پیدا کردن یک محصول خوب در این مورد بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که مردم تصور آن را دارند. البته ذکر یک نکته اساسی هم اینجا لازم است. پیدا کردن مناسب‌ترین و ایده آل‌ترین مایکروویو شاید تا حد زیادی به نگاه افراد بستگی داشته باشد. شما باید ابتدا در مورد ویژگی‌های مایکروویو خوب اطلاعات کافی کسب کنید و سپس به این موضوع توجه داشته باشید که شما از این محصول چه انتظاری دارید. ترکیب ویژگی‌هایی که یک مایکروویو باید داشته باشد با انتظارات خودتان می‌تواند شما را در خرید مایکرویو مناسب کمک کند. در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.

بهترین مایکروویو

بهترین مایکروویو

بهترین مایکروویو چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

همانگونه که در بخش قبلی اشاره کردیم، بهترین مایکروویو را باید از طریق ویژگی‌های آن تشخیص دهید. مهمترین ویژگی‌های مایکروویو خوب عبارتند از:

  • قدرت مایکروویو: یکی از نکات خرید کلیدی که در مورد مایکروویو که باید به آن توجه زیادی داشته باشید قدرت این محصول است. معمولاً این وسایل خانگی بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ وات قدرت دارند. هرچه قدرت مایکروویو شما بیشتر باشد، سرعت عمل آن هم بالاتر رفته و کارایی بیشتری از خودش نشان می‌دهد. در مجموع می‍توان گفت مایکروویو مناسب حداقل باید ۹۰۰ وات قدرت داشته باشد.
  • اندازه: یکی از مهمترین نکاتی که در خرید مایکروویو باید به آن توجه داشته باشید، اندازه مایکروویو است. اندازه این محصول باید متناسب با فضایی باشد که برای آن در آشپزخانه خودتان پیش بینی کرده‌اید. 
  • گنجایش: گنجایش یک مایکروویو معمولاً بین ۱۷ تا ۳۲ لیتر است. مایکروویو زمانی برای شما مناسب است که حداقل گنجایش ۲۷ لیتری داشته باشد. معمولا اجزای مایکرویو در محصولی که ظرفیت بیشتری داشته باشد عملکرد بهتری دارند چرا که فضای مناسب در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
  • قفل کودک: کودکان به شدت کنجکاو هستند و معمولاً علاقه زیادی دارند با وسایل آشپزخانه بازی ‌کنند. مایکروویوی که شما می‌خرید حتماً باید قفل کودک داشته باشد. این ویژگی کمک می‌کند تا ایمنی کودک خردسال شما در برابر این محصول به خوبی حفظ شود.

بهترین مایکروویو

آیا مایکروویو ، ماکروفر و سولاردام متفاوت هستند؟

یکی از نکاتی که در انتخاب بهترین مایکروویو باید به شدت روی آن دقت کنید، فرق مایکروفر ، مایکروویو و سولاردام است. شما اول باید بدانید که به دنبال بهترین مایکروفر هستید یا به دنبال یک مایکروویو قوی می‌گردید. با وجود این شباهت اسمی، ‌این دو وسیله خانگی تفاوت‌های زیادی با هم دارند. اولین تفاوت آنها در نحوه تامین انرژی مورد نیازشان است. یک مایکروویو برای تامین انرژی مورد نیاز خود از تابش الکترومغناطیسی استفاده می‌کند. این در حالی است که مایکروفر انرژی مورد نیاز خود را از طریق عناصر فلزی، جریان الکتریکی یا حتی چوب می‌تواند به دست آورد. 

در مورد سولاردام هم باید این نکته را بگویم که به صورت یک ترکیب جالب از تکنولوژی مایکروویو در کنار امواج گرمایش نوری ساخته شده است. سیستم تامین انرژی در آن شباهت زیادی به مایکروویو دارد اما از المنت‌های نوری هم در آن استفاده شده است. تفاوت دیگری که مایکروویو با مایکروفر دارد در قابلیت‌های آن می‌باشد. مایکروفر فقط برای پخت و پز مورد استفاده قرار می‌گیرد اما مایکروویو قابلیت‌های دیگری هم دارد. در رادار، برخی کارهای صنعتی ویژه و صنعت ارتباطات از ویژگی‌های فناوری مایکروویو استفاده شده است. خوب است این نکته را هم در مورد سولاردام اضافه کنیم. مهم‌ترین و خاص‌ترین ویژگی این محصول سرعت پخت آن می‌باشد. سولاردام در مقایسه با مایکروویو و مایکروفر سرعت پخت بسیار بالاتری دارد. البته سرعت بالای آن به کیفیت غذا آسیبی وارد نمی‌کند و نسبت به مایکروویو ها مضرات کمتری دارد و اشعه ندارد ؛ به همین دلیل است که قیمت سولاردوم ال جی از مایکروویو بوش بالاتر است .

آیا مایکرویو خطرناک است؟

همیشه این سوال در ذهن خریداران وجود دارد که آیا مایکروویو خطرناک است و می‌تواند برای آنها آسیب‌هایی به همراه داشته باشد. مایکروویو از امواج رادیویی با فرکانس بالا برای گرم کردن غذا استفاده می‌کنند و همین موضوع سبب سرعت بالای آن در آماده کردن غذا شده است. امواج مایکروویو این توانایی را دارند که از کاغذ، پلاستیک و شیشه عبور کند و توسط مواد غذایی جذب شوند. با این وجود اما شما نگرانی نداشته باشید این اتفاق به این معنی نیست که غذای شما رادیو اکتیو می‌شود. در این وسیله خانگی از امواج غیر یونیزه استفاده می‌شود که قدرت تغییر DNA را ندارند. البته با این وجود برای جلوگیری از هرگونه اتفاق وحشتناک، اشعه‌های مایکروویو توسط سازمان غذا و دارو به شدت کنترل می‌شوند. 

شاید برای خریدار گرم کردن مایکروویو یا برق دهی بدنه آن یک نکته منفی پس از خرید محسوب شود اما سازمان غذا و دارو به شدت بر روی میزان نشت اشعه در این محصول حساسیت دارد. از نظر این سازمان مایکروویوی مورد تایید قرار می‌گیرد که مقدار کمی ‌نشت اشعه داشته باشد. برای اینکه از خطرات احتمالی مایکروویو بیشتر در امان باشید پیشنهاد می‌کنیم هنگام گرم کردن غذا با مایکروویو در مقابل آن نیستید. هرچند این نکته را همه باید رعایت کنند اما در مورد کودکان رعایت آن الزامی ‌است.

بهترین مایکروویو

آیا برند تولید کننده، تضمین کننده کیفیت مایکروویو است؟

در هنگام پیدا کردن بهترین مایکروویو صرفاً به خرید برند‌ها به عنوان تنها گزینه بسنده نکنید. طبیعتاً توجه به برندها یکی از بهترین گزینه‌ها برای پیدا کردن مایکروویو با کیفیت و مناسب است اما شما قبل از آن باید یک فروشنده قابل اعتماد پیدا کنید. درست است که تکنو، پاناسونیک، فلر، مادیا یا مدیا و ... از جمله برترین تولید کنندگان مایکروویو هستند اما خرید چشم بسته آنها از هر فروشنده‌ای کار عاقلانه محسوب نمی‌شود. بسیاری از فروشنده‌ها متاسفانه محصولات تقلبی را در قالب این برند‌ها به فروش می‌رسانند. فروشنده قابل اعتماد محصولاتی با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد. 

در ضمن هر کدام از مایکروویو‌ها همان گونه که گفتیم ویژگی‌های خاص خودشان را دارند و شما باید به نیاز خودتان از این محصول هم توجه داشته باشید. پس از اینکه متوجه شدید چه کاربردی از مایکروویو را می‌خواهید و فروشنده قابل اعتماد را پیدا کردید، آنگاه می‌توانید با اتکا به نام برندها محصول مورد نظر خودتان را بخرید. بررسی مدل‌های پرفروش مایکرویو نیز می‌تواند راهی برای یافتن محصول برتر برای شما باشد.

بهترین مایکروویو